kia ceed PZP

Pôžička na auto

Rozhodli ste sa pre kúpu nového auta, ale nemáte dostatočnú sumu a Vaše financie nestačia na zaplatenie nového vozidla? V takejto situácii sa už ocitol nie jeden človek a v dnešnej dobe sa to stáva čoraz častejšie. S vyriešením tejto situácie vám poradíme, ktorý úver na auto je najvýhodnejší.

Ľudia sa veľmi často rozhodujú medzi lízingom a úverom na auto od Cetelemu. V prípade pôžičky ste však majiteľom vozidla ihneď Vy a to je pre mnohých ľudí veľkým lákadlom. Pôžičku na auto poskytujú banky aj nebankové spoločnosti. Banky ako pri každej pôžičke majú prísnejšie podmienky a kritériá a vybavenie pôžičky môže trvať dlhšie.

Pôžička na auto má svoje výhody aj nevýhody. Jedna z najväčších výhod je rýchlosť vybavenia pôžičky. Pôžičku si môžete vybaviť on-line z pohodlia domova. Pri pôžičke na auto nemusíte zložiť žiadnu akontáciu vopred. Ak by ste sa rozhodli pre lízing, museli by ste mať havarijné poistenie, ktoré zvyšuje cenu. Pri pôžičke na auto nemusíte mať havarijné poistenie. Nebankové spoločnosti nenahliadajú do registra dlžníkov.

Pri bankách je proces vybavenia pôžičky komplikovaný a býva zdĺhavý. Pri nebankových spoločnostiach je to už o niečo ľahšie. Pokiaľ splácanie Vašej pôžičky bude bezproblémové, nebankové spoločnosti Vám peniaze budú požičiavať aj naďalej. Toto platí tiež pri bankách. Pri pôžičke na auto však nežiadate o malé peniaze. Doba splácania trvá teda od niekoľkých mesiacov až po niekoľko rokov.

Pred tým ako budete o pôžičku žiadať si všetko poriadne premyslite. Rozdiel pri poskytnutí pôžičiek je už aj v tom, či si budete kupovať nové auto alebo používané. Spoľahlivými poskytovateľmi pôžičky na auto sú naša najväčšia banka Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Quatro – QuatroCar, Cetelem a iné.

Predaj auta

Predaj jazdených vozidiel je bežná súčasť všedného dňa a to či sa jedná o autobazárový predaj alebo predaj a kúpu od fyzickej osoby. Predávajúci aj kupujúci má predajom resp. kúpou auta povinnosti.

Kúpno predajná zmluva

Prvým krokom je podpísanie kúpno-predajnej zmluvy, v ktorej sa nachádzajú presné údaje o vozidle: typ, značka, ŠPZ, VIN číslo, objem motora, výkon motora. osobné údaje kupujúceho, osobné údaje predávajúceho, prípadne závady s ktorým sa auto predáva a samozrejme cena. Vzor kúpno-predajne zmluvy si môžete nájsť na webe poistit.sk

Odhlásenie auta

Predávajúcemu predajom auta vznikla povinnosť odhlásenia motorového vozidla. K odhláseniu na polícii potrebuje veľký technický preukaz, doklad totožnosti a tlačivo na odhlásenie vozidla. Ak pri odhlasovaní nie je prítomný kupujúci tak potrebuje od neho splnomocnenie pre úkony spojené s odhlásením vozidla, ktoré je notársky overené. Do veľkého TP sa zapíše nový majiteľ.

Prihlásenie auta

Kupujúci ide na políciu, kde potrebuje odhlásený TP, doklad totožnosti, tlačivo na prihlásenie vozidla, staré ŠPZ platný návrh zmluvy na uzavretie PZP zákonnej poistky. Po prihlásení dostáva nové ŠPZ (v prípade ak je trvalé bydlisko predávajúceho a kupujúceho rôzne). Cena za prihlásenie sa ráta podľa tabuľky, kde vystupuje 2 parametre: rok výroby automobilu a jeho výkon v kW.

Tags: No tags

Comments are closed.